پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ فروردین ۱۴۰۰
مرکز وکلا با جریان عدالت در استان همسو است
اجتماعی

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز وکلا:

مرکز وکلا با جریان عدالت در استان همسو است

رادپور، رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان: حمایت از حقوق عامه را به شدت پیگیر هستیم

روزنامه عطریاس
10 اسفند 1399
بازدید: 238
نظرات: 0

گروه جامعه: همزمان با روز وکیل، ساختمان جدید مرکز وکلا در استان مرکزی افتتاح شد.
مراسم افتتاحیه با حضور رئیس کل دادگستری استان مرکزی ،ریاست دادگستری استان مرکزی ، دادستان اراک و اعضای شورای معاونین قضایی انجام گرفت.
رئیس مرکز وکلا در این مراسم اظهار داشت: تلاش بر این است که رفع موانع کاری و خدمات وکالتی در استان بطور مطلوب صورت گیرد.

تفاهم نامه هایی با کمیته امداد و بهزیستی امضاء شده است

وی از جمله اقدامات انجام گرفته توسط مرکز وکلای قوه قضائیه را برگزاری همایش علمی همزمان با هفته قوه قضائیه و دوره های آموزشی مختلف به صورت مجازی در حوزه قراردادهای صنعتی و حقوق تجاری عنوان کرد.
رادپور ادامه داد: تعامل مطلوبی از سوی مرکز با نمایندگان مجلس در استان وجود دارد که افتخاری بزرگ است.
وی افزود: رابط میان مرکز و مجموعه دادگستری در شهرستانها، نمایندگان مرکز در هر یک از شهرستان های استان هستند که موجب ایجاد تعامل با دادگستری های شهرستانها نیز فراهم شده است‌.
رادپور تاکید کرد: مرکز وکلا در جهت حفظ حقوق عامه مردم از طریق کمیسیون حمایت از حقوق عامه، تاکنون فعالیتهای موثری را انجام داده است و از پس نیز با شدت بیشتری پیگیر حقوق مردم خواهد بود.
همچنین در قسمت درون سازمانی مرکز به دنبال افزایش آگاهی همکاران و پیشرفت اخلاق حرفه‌ای مجموعه است و افتتاح ساختمان جدید فضا و امکان کار و تلاش بیشتر را ایجاد کرده است.
در ادامه حجت الاسلام موسوی ریاست دادگستری استان نیز با حضور در مراسم افتتاحیه، از عملکرد و فعالیت های مرکز وکلا به خاطر همکاری هایی که با مجموعه دادگستری و جریانات عدالت در استان مرکزی دارند تقدیر نمودند.
ریاست دادگستری استان خاطر نشان ساخت: وکیل و قاضی دو بال فرشته عدالت هستند.
وی افزود :مردم استان مرکزی شایسته خدمات حقوقی بیشتری هستند و آرزو دارم ساختمان جدید و مستقل مرکز وکلا، مکملِ توسعه فعالیت بیشتر و خدمات شایسته به مراجعان باشد.
وی خطاب به مدیران مرکز تاکید کرد: باید نظارت‌ها را تشدید کنیم؛ باید منابع انسانی را حفظ کنیم؛ باید نسبت به حفظ سرمایه انسانی مجموعه، حساس باشیم. حتی در مجموعه دستگاه قضایی نیز باید از حیث علمی، عملی، اخلاقی، روابط با مردم، تجلی در محکمه و اعتمادافزایی، تبلور شخصیتی ایجاد نماییم.
حجت الاسلام موسوی گفت: ریزش حتی یک وکیل در مجموعه بسیار موثر است و ضعف ایجاد می‌کند؛ چراکه مجموعه وکلا افرادی فرهیخته هستند که با دانش مطلوب، با معضلات اجتماعی از نزدیک آشنا هستند.
وی تصریح کرد:باید با تعامل و ارتباط دوسویه بررسی مشکلات و ارائه راهکار صورت گیرد، تا هم مرکز کار تخصصی خود را پیگیری کند و هم دستگاه قضا به هدف خود نائل شود.
در پایان مراسم لوح سپاس از وکلای قوه قضائیه توسط حجت الاسلام موسوی به محمد رادپور ریاست مرکز وکلا اهدا گردید.

ما نباید به واسطه ی ضعف مدیریت اقتصادی و صنعتی در استان، اعتراض کارگر را محکوم کنیم

وی افزود: مواردی از جمله آلایندگی هوا، جاده های نامطلوب، خدمات درمانی و ساخت بیمارستان، مشکلات کارگری و مدیریت ضعیف صنعتی و اقتصادی و بسیاری موارد دیگر، از جمله موضوعاتی است که وکلا می توانند با مستندات حقوقی به آن ها ورود کنند، تا به عنوان مثال، ما همواره به واسطه ی ضعف مدیریت اقتصادی و صنعتی در استان، مجبور نباشیم اعتراض کارگر را محکوم کنیم.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*