پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ فروردین ۱۴۰۰
درخواست تسریع در ابلاغ مصوبه تهاتر بدهی های هپکو
استان مرکزی

نایب رئیس شورای کار هپکو در گفت وگو با عطریاس با اظهار ناامیدی از وضعیت کنونی شرکت:

درخواست تسریع در ابلاغ مصوبه تهاتر بدهی های هپکو

روزنامه عطریاس
23 اسفند 1399
بازدید: 125
نظرات: 0

زهره صادقی، گروه اقتصادی:

پس از کش و قوس های فراوان و با تلاش و اعتراضات صنفی کارگران شرکت هپکو که گاها منجر به پرداخت هزینه های سنگینی برای کارگران این مجموعه شد، با پیگیری برخی از مسئولان کشوری و استانی، بخشی از خواسته های کارگران شرکت هپکو از جمله تغییر سهامدارعمده شرکت و جایگزینی مدیرانی متخصص در مجموعه هلدینگ محقق شد؛
همچنین تهاتر بدهی های شرکت هپکو نیز طبق گفته مسئولان انجام شده است.
اما کارگران هپکو در آستانه ی سال جدید و در واپسین روزهای سال پر فراز نشیب ۹۹ برای هپکویی ها،چندین خواسته از مسئولان دارند که در گفت وگو با نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو ، رنجبر آنها را مطرح کرد.
نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو اظهار داشت: مشکلات مهمی مطرح است که لازم است مسئولان مربوطه توجه بیشتری به آن داشته باشند تا با رفع این مشکلات در کوتاهترین زمان، شاهد رونق تولید در مجموعه شرکت هپکو باشیم.
وی افزود: اگر مشکلات هپکو به قوّت خود باقی بماند، گره مشکلات هپکو افزایش یافته و کورتر خواهد شد.
نایب رئیس شورای کار هپکو با اشاره به اصلی ترین مشکلات هپکو عنوان کرد:
با توجه به مصوب شدن و تایید بحث تهاتر بدهی های شرکت هپکو لازم است مسئولان در خصوص ابلاغ این مصوبه از طریق دولت و بانک مرکزی به سایر بانک ها که شرکت هپکو به آن ها بدهکار بوده است، تسریع بخشند تا هر چه زودتر مشکل ضمانت های بانکی این شرکت برطرف شود؛ چرا که با هر روز تاخیر در ابلاغ این مصوبه به بانک های مربوطه، شرکت دچارمشکلات دیگری می شود و گره دیگری در کارهای شرکت ایجاد می شود که باید مجددا این گره ها را باز کرد.
وی تصریح کرد: دراصل با توجه به ۱۳ سال رها سازی زیر ساخت های مالی شرکت هپکو، اصلاح ساختار مالی به معنای واقعی باید انجام شود و هر چه سریع تر سازمان تامین اجتماعی با برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی، سرمایه مورد نیاز را در جهت گردش مالی و رونق تولید در اختیار شرکت قراردهد..
رنجبر خاطر نشان ساخت: معرفی و ثبت رسمی هر چه سریع تر اعضا هیئت مدیره و مدیر عامل هلدینگ هپکو و مجموعه اراک یک ضرورت است؛چرا که تا زمانی که اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت رسمی ثبت نگردند، عملا برای عقد قراداد های رسمی کاری با مشکل مواجه خواهیم بود.
نایب رئیس شورای کارهپکو افزود: با حمایت واقعی دولت، مجلس و سازمان تامین اجتماعی به عنوان سهامدار این شرکت از تولید ملی و داخلی مجموعه هپکو با عقد قراداد های کاری واقعی و در اختیار گذاشتن سرمایه در گردش جهت تامین قطعات مورد نیاز، طبق برنامه تولید و نیاز وزارت راه و شهرسازی و بخش عظیمی از معادن این کشور و جلوگیری از واردات بی رویه محصولات دسته دوم در کشور توسط اشخاص با نفوذ که متاسفانه معادن ایران را با توجه به انتخاب نامناسب محصولات مورد نیاز و عدم خدمات پس از فروش تبدیل به گورستانی از محصولات اسقاط شده کرده است؛ که بهره برداری از معادن نیز به همین دلیل با مشکل مواجه شده است.
وی تصریح کرد: بر همین اساس، شرکت هپکو این آمادگی را دارد از نظر تجهیزات و نیروی متخصص انسانی و خدمات پس از فروش مناسب با تولید و وارد کردن محصولات مورد نیاز راه سازی و کشاورزی و معادن و ارائه خدمات پس از فروش این محصولات را تضمین کند.
نایب رئیس شورای کارهپکو در پایان تصریح کرد:تضمین پرداخت حقوق ،تعیین تکلیف معوقات سنوات پرسنلی که بازنشسته شده اند و پرسنلی که سابقه فعالیت آنها در شرکت تکمیل شده است، اما با توجه به عدم پرداخت حق بیمه آنها، بازنشسته نشده اند (حداقل به مدت ۱سال)، تا شرکت با فعالیت و تولید در مسیر واقعی خود قرار بگیرد، از دیگر مطالبت کارگران هپکو است.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*