پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ فروردین ۱۴۰۰
از  شیرینی تحقق رویایی ۱۸ ساله تا قفل های کرونایی بر اماکن ورزشی
اجتماعی

ورزش استان در سالی که گذشت؛

از شیرینی تحقق رویایی ۱۸ ساله تا قفل های کرونایی بر اماکن ورزشی

روزنامه عطریاس
27 اسفند 1399
بازدید: 352
نظرات: 0

گروه ورزش:

کرونا و تعطیلی های اماکن ورزشی
ورزش استان مرکزی در سالی که گذشت همانند دیگر حوزه ها و حتی بیشتر متا ثر از شیوع ویروس کرونا بود. چرا که بلافاصله پس از ورود کوید ۱۹ به کشور و تشکیل ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوبه تعطیلی اماکن ورزشی ابلاغ شد و قفل بر درب سالن ها و استخر ها خورد . اتفاقی که موج بیکاری را در میان مربیان و دیگر فعالان این بخش از جامعه منجر شد.
از سوی دیگر با تعطیلی لیگ های مختلف ورزشی حرکت توسعه ورزش قهرمانی از حرکت ایستادند. هرچند بعد از چند ماه در برخی از رشته ها به تدریج ممنوعیت ها برداشته شد اما ممنوعیت ورود تماشاگران در رشته های مختلف به خصوص رشته های پر طرفدار همانند فوتبال و بسکتبال شور و هیجان را از میادین ورزشی دور کرد. ممنوعیتی که تا امروز ادامه دارد.

تحقق رویای 18 ساله
اما در کنار همه این اتفاقات تلخ ورزش استان مرکزی شاهد رقم خوردن اتفاقات شیرینی نیز بود؛ که قطعا بر جسته ترین آن در مرداد ماه رخ داد شبی تاریخی که پایانی بود بر حسرت ۱۸ ساله مردم شهر اراک برای گرفتن جواز حضور در لیگ برتر فوتبال کشور ، حال دیگر آلومینیوم سازان قرار است به عنوان نماینده پایتخت صنعت کشور نام این دیار را در کنار صنعت و مفاخر به نام استان درعرصه فوتبال نیز بدرخشانند.
هرچند آلومینیوم لیگ برتر را کاملا ناامید کننده آغاز کرد اما در ادامه رفته رفته لقب پدیده لیگ برتر را از آن خود کرد و در پایان نیم فصل با قرار گرفتن در جایگاه پنجم به استقبال نیم فصل دوم رفت اما امیدها ازموفقیت های آلومینیوم سازان خیلی زود جای خود را به یأس داد . زمانی که «رسول خطیبی» در اقدامی غیر حرفه ای با وجود داشتن قراداد از آلومینیوم جدا شد و تیم را با چالش رو برو کرد. خطیبی پس از رفتن به تبریز بسیاری از بازیکنان آلومینیوم را با خود همراه ساخت و به این صورت هر روز شاهد جدایی بازیکنان بودیم. این حواشی تا آنجا پیش رفت که شاهد استعفای «بهروز اکرمی» رئیس هیات مدیره باشگاه آلومینیوم و جدایی «مجید آنجفی» عضو هیات مدیره از این باشگاه بودیم. مساله ای که بی تردید باشگاه آلومینیوم را متزلزل می ساخت. پس از همه این خبرها، اخباری مبنی بر انتقال امتیاز باشگاه آلومینیوم منتشر شد که مدیرعامل ایرالکو در گفت و گو باعطریاس به همه شایعات پایان داد و تیم آلومینیوم در اراک ماند.
حال «علیرضا منصوریان» سکان هدایت آلومینیوم را بر عهده گرفته و باید منتظر ماند و دید پدیده نیم فصل در نیم فصل دوم چه نتایجی را رقم می زند.

غفاری بر کرسی ریاست هیات فوتبال ماند
اما فوتبال و اتفاقات هر قدر در مستطیل سبز پر هیجان بود در خارج از آن یعنی در هیئت فوتبال داستانی تکراری رقم خورد . جایی که نتیجه انتخابات پر حاشیه آن ریاست غفاری برای چهار سال آینده بود . انتخاباتی که آوازه آن حتی مجریان و رسانه های سراسری را هم به واکنش وا داشت.

میزبان بوکسورها اراک
فوتبال تنها رشته ای نبود که در آن اتفاقات خوب رقم خورد؛ بوکس و میزبانی اراک در لیگ برتر آن از دیگراتفاقات مثبت سال کرونا زده ورزش استان بود . رقابت هایی که پس از سال ها تعطیلی مجدد احیا شد و بوکسورهای اراکی توانستند در جایگاه سوم قرار بگیرند.

***
نگاهی به تقویم و رویدادهای ورزشی استان نشان می دهد که این حوزه بیش از سایر حوزه ها از کرونا آسیب دیده و به جز چند رشته خاص سایر رشته های ورزشی به امید آینده روزگاری سرشار از سکون را سپری می کنند . به هر روی تقویم ورزشی استان مرکزی در سال ۹۹ به صفحات آخر خود رسید و سایه سنگین کرونا همچنان بر سر ورزش کشور و دنیا سنگینی می کند.
و ورزشکاران امیدوار به بازگشت روز های پرنشاط و شنیدن صدای تماشاگران از سکو ها روزگار را سپری می کنند .
و امیدوارند دوباره نفس هواداران جای خود را به صدا های ضبط شده ورزشگاه ها بدهند .

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*