پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۵ شهریور ۱۳۹۸
استان همدان

پلیس در کنار مردم است نه در مقابل آنها

Virtual editor
30 تیر 1393
بازدید: 981
نظرات: 0

IMG_5240

عطر یاس: گروه حوادث/الهه موحد: پلیس برای حفظ امنیت و جلوگیری از آسیب های اجتماعی در میان مردم حضور دارد؛احمد خسروی معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان مرکزی در دیدار با مدیر مسئول و خبرنگاران عطریاس ضمن اشاره به مطلب فوق گفت: برخی افراد تصور می کنند پلیس مزاحم آنهاست، در حالی که امنیت در کنار آگاهی به توسعه می رسد، مردم باید بدانند ما در کنار آن ها هستیم نه در مقابل مردم. وی گفت: باید با فرهنگ سازی های درست دیدگاه افراد جامعه نسبت به پلیس عوض شود، پلیس برای حفظ امنیت و جلوگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه حضور دارد.

خسروی افزود: معاون امور اجتماعی ناجا افزود:نیروی انتظامی هیچ گونه دیدگاه سیاسی ندارد ونوع محصول آن ایجاد امنیت در جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه پلیس علاوه برپیگیری تخلفات، در مراکز مشاوره و تحقیقات پلیس اقدامات علمی جهت آگاهی بخشی به مردم نیز انجام می دهدگفت: بررسی علت عدم استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران، آگاهی بخشی مردم نسبت به آسیب های اجتماعی در فضای مجازی توسط پلیس فتا، بررسی میزان رضایتمندی یا عدم رضایت مردم از عملکردهای پلیس از جمله این اقدامات است.خسروی در نحوه برخورد پلیس با افراد متخلف در خیابان شهید شیرودی در روزهای اخیر گفت:متاسفانه احساس مسئولیت در میان ارگان های مختلف جامعه پایین است و اگر در جامعه اتفاقی می ا فتد همه باید در کنار یکدیگر باشیم، ابراز شادی باید در کنار تعامل و همکاری همه مردم و پلیس صورت گیرد و باید فرهنگ شادی کردن در میان مردم ارتقاء یابد، در غیر این صورت فرصت برای فرصت طلبان و متخلفان جهت ضربه زدن به امنیت شهر به بهانه شادی کردن فراهم خواهد شد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به آمادگی نیروی انتظامی جهت حمایت و همکاری با اصحاب رسانه و نشریات استان اشاره کرد و گفت:نیروی انتظامی محدودیتی برای انتشار اخبار ندارد و این حق مردم است که از حوادث پیرامونی شهرشان آگاهی داشته باشند، اما برخی ازمسائل امنیتی ایجاب می کند که برای جلوگیری از ناامنی در کشور فاش نشوند.

خسروی در پایان اظهاراتش به وضعیت مطلوب سیستم های امنیتی ایمنی در کشور نسبت به سایر کشورها اشاره کرد و گفت: چنانچه ما گامی در جهت امنیت جامعه برداریم سود ان برای خود افراد جامعه خواهد بود و باید با نگاه دلسوزانه مشکلات را بین خودمان حل کنیم، مردم باید بدانند پلیس خدمتگزار آنهاست و متعلق به مردم است

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*