پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۲ مرداد ۱۳۹۹
تفاهم نامه ایجاد اورژانس ریلی در استان مرکزی امضا شد
استان مرکزی

تفاهم نامه ایجاد اورژانس ریلی در استان مرکزی امضا شد

Virtual editor
15 دی 1393
بازدید: 380
نظرات: 0

۸۱۴۵۱۲۹۵-۶۱۸۳۲۵۷

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی از امضای تفاهم نامه ایجاد اورژانس خدمات حوادث ریلی با اداره کل راه آهن اراک خبر داد.

دکتر فرزین خوشنودی افزود: در این تفاهم نامه راهکارهای امدادرسانی و خدمات اورژانسی سریع و موثر به مصدومان حوادث احتمالی ریلی با پیشنهاد تدوین برنامه عملیاتی به ویژه در مناطقی که راه دسترسی جاده ای موجود نیست، دیده شده است.

وی اظهار کرد: استان مرکزی در مسیر اصلی خطوط ریلی غرب و مرکز کشور است و با توجه به اینکه سوابق حوادث ریلی و خروج قطار از ریل در استان وجود دارد، تقویت امداد و خدمات پیش بیمارستانی قوی در این بخش امری ضروری است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان مرکزی توضیح داد: در این تفاهم نامه پیش بینی استقرار یک دستگاه آمبولانس ریلی دارای تجهیزات و امکانات لازم درمانی برای امداد رسانی به سانحه دیدگان احتمالی حوادث در اداره کل راه آهن ناحیه اراک شده است.

دکتر خوشنودی عنوان کرد: اجرای رزمایش نمادین امداد رسانی حوادث ریلی با همکاری اورژانس، راه آهن ، بیمارستان ها و مدیریت بحران استانداری مرکزی با هدف ایجاد آمادگی و هماهنگی درون سازمانی و برون سازمانی نیز در این تفاهم نامه پیش بینی شده است.

وی توضیح داد: ناوگان ریلی یکی از زیرساختهای مهم در حمل و نقل ترکیبی استان است که در کنار خدمات بهینه آن بایستی دستگاه های امدادی و پزشکی برای امدادرسانی موثر در سوانح احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

حوزه راه آهن اراک شامل خطوط ریلی با طول ۴۲۶کیلومتر در استانهای قم، مرکزی و لرستان است که ۲۰ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*